... pro zdraví a krásu Vašich nehtů ...

Otázky a odpovědi

V čem spočívá technika japonské manikúry P-shine?

 

        P-shine je čistě přírodní technika, která se používá v Japonsku již mnoho staletí. Pojmenována však byla až ve 20. století, kdy její jméno převzala i nově vybudovaná společnost v Tokiu r. 1958, jež se zabývá právě distribucí této metody a prodejem produktů k ní potřebných.

 

        Technika P-shine je vhodná zejména pro lámavé a třepící se nehty, u nichž je důležité pravidelné docházení zhruba každé dva týdny. Naopak nevhodná je pro nehty tenké a příliš zničené, což vyplývá ze způsobu, jakým je prováděna.

 

        Jde vpodstatě o vtírání speciální pasty do nehtového lůžka. Pasta zároveň leští a vyživuje. Obsahuje malé brusné částečky, které zarovnávají nerovnosti, a napomáhají tak vysokému lesku nehtu. Ze všech složek pasty jmenujme především mateří kašičku, včelí vosk, křemičitou hlinku, panthenol a řadu vitamínů jako jsou vitamíny A, E, H nebo provitamín B5. Vtíráním pasty zároveň dochází k prokrvení nehtové ploténky a tím k celkové podpoře růstu nehtů.

 

        Nehet ošetřený metodou P-shine má podobný vzhled, jako by byl opatřen průhledným lakem. Ale protože není, respektive nemusí být, vypadá i velice zdravě a pěstěně. Takto ošetřené nehty mohou být samozřejmě i lakovány a odlakovávány, zpravidla po 2 dnech bez obavy, že by se P-shine „ztratil“.

 

        P-shine jako péče o přírodní nehty je dnes vhodná pro každého bez ohledu na pohlaví či věk.

 

 

Jak se provádí modeláž gelem?

 

   Modeláž obecně je technika prodloužení nehtů do požadovaného tvaru a jejich zpevnění.

    

    Postup je zhruba následující. U přírodních nehtů se provede jejich zkrácení a následné zmatnění (přebroušení) celé plochy nehtu. Na ten se posléze připevní prodlužovací tip, který se zakrátí podle přání zákaznice. Tip se zbrousí tak, aby téměř splýval s nehtem přírodním. Na takto upravenou plochu se v několika vrstvách nanáší gel, který se posléze nechá vytvrdit v UV lampě. Vytvrzený nehet se pak zabrousí do konečného tvaru, podle toho, jak to zákaznici vyhovuje. Některé ženy upřednostňují tvar nehtu spíše hranatý, jiné spíše oblý. Ze zahraničí k nám pak přichází nový trend nehtů špičatých, ale ten je stále spíše jen jakýmsi módním výstřelkem a mezi ženami se příliš nerozšířil.

 

    Na řadu pak přichází fantazie zákaznice a zručnost manikérky a nehty se zpravidla zdobí, není to však nutností. Ke zdobení je možné využít běžných laků, my pracujeme především se značkou Orly. Mohou se využít ale i barevné gely. Jako konečná vrstva je nanesen svrchní ultralesklý gel opět vytvrzený v lampě, díky čemuž se barva z nehtů nesloupává a vydrží i práce na zahrádce. Pokud má někdo chuť je u nás připraveno i množství ozdob, od kytiček, přes geometrické tvary, třpytky, až po ozdoby kovové. Samozřejmostí je i možné zdobení laky zdobícími, pomocí nichž se vytváří na nehet květiny, linky apod.

 

    Modeláže využívají ženy, které nemohou dosáhnout požadované délky nehtů (lámou se apod.), nejsou spokojeny s jejich tvarem či přirozeným vzhledem, dále ženy, které chtějí či potřebují (např. z reprezentačních důvodů) mít nehty stále pěstěné, ale nemají čas o ně pečovat, ale i ženy, kterým se modeláž prostě líbí. Jsou ženy trpící zlozvykem, kdy si nehty okousávají, ty pak ztrácí svou původní délku a zmenší se např. i na polovinu. I pro ně je modeláž určena, protože nehet může být díky použitým gelům a několika technikám prodloužen na původní délku a nehty vypadají opět krásně. Nicméně je lepší se v tomto případě vždy konkrétně domluvit s manikérkou na postupu a ošetření.

 

 

Jaké jsou výhody a nevýhody modeláže obecně?

   

    Tato otázka jde ruku v ruce s tím, proč jste se rozhodla pro modeláž jako takovou. Obecně to nelze říci, protože každému vyhovuje něco jiného, proto se zde pokusím shrnout vlastnosti nehtů bez a s modeláží a je pak jen na Vás, nakolik je pro Vás zvolená varianta výhodná.

 

    Nehty opatřené gelovou modeláží jsou odolnější než nehty přírodní. Mnoho žen se obává různých prací, např. na zahradě, ale to je pouze mylná domněnka. Pokud nezvolíte extra dlouhé nehty, není se třeba bát, protože pevnost je skutečně několikrát větší. Pokud ale přesto dojde k odlomení kusu nehtu, není nic jednoduššího, než si zamluvit nejbližší termín na opravu a nehty budou uvedeny do původního stavu, což u nehtů přírodních nejde. Často se spíše stane, že se nehet nezlomí, ale má tu tendeci, jelikož je přeci jenom pevně spojen s přírodním, a proto může být takové zachycení o předmět bolestivé.

 

    Nehty potažené gelem také nejsou tak ostré jako přírodní, což se někdy může zdát problémem. Pokud žena ještě na nehty není zvyklá, stává se i obyčejné zapínání náušnic či řetízků poměrně zábavnou podívanou. Vše je ale jen otázkou zvyku.

 

    Velkou výhodou modeláže je pak její vzhled. Není třeba o něj nijak pečovat, nehty stále vypadají upravené a čisté. Také z toho důvodu, že zdobení a lakování je ukryto pod pevnou vrstvou svrchního laku a nedochází tak k jeho odlupování jako u lakování klasického. Navíc si můžete dovolit také různé ozdoby vkládající se přímo do gelu, které na přírodní nehty jsou přidělat pouze s těží a navíc ani dlouho nevydrží. Modeláž je proto dobrou volbou pro ty ženy, které se svými nehty nejsou spokojeny. Nutné však je docházení na doplnění gelu, který odrůstá spolu s nehtem, podle individuální rychlosti růstu nehtů.

 

    Pokud se žena rozhodne z jakýchkoliv důvodů gelovou modeláž odstranit, odbrousí se zbytky gelu a nehty se ošetří. To je nutné proto, že přírodní nehet byl přebrušován, aby na něm gel držel. Proto než nehty zpod modeláže zcela odrostou, je lepší je nosit kratší, protože budou slabé v místech obroušení.

 

    Dále je zde riziko, že Vám gelové nehty nebudou držet.  Stává se to poměrně zřídka, často v souvislosti s užíváním určitých druhů léků nebo u některých žen v těhotenství. Dopředu to ale není možné říci, neboť zde, jako v každém kosmetickém odvětví, hraje hlavní roli individualita.

 

 

Jaký je rozdíl mezi klasickou modeláží gelem a potažením přírodního nehtu gelem?

 

    Rozdíl je pouze jeden. Při potažení přírodního nehtu gelem se nehet neprodlužuje pomocí tipu. Proto, pokud máte nehty dlouhé podle Vašeho přání, není potřeba je při modeláži krátit a modeláž se provádí přímo na ně. Nehty se tak výrazně zpevní. Vhodná varianta je to například pro ženy, kterým sice dlouhé nehty vyrostou, ale dlouho nevydrží, lámou se apod. Nehty de facto vypadají jako po modeláži klasické, kde již tip odrostl a zůstal pouze přírodní nehet s tvrzeným gelem.

 

 

Na co si dát pozor, než půjdu na pedikúru?

    Na pedikúru může docházet téměř každý, kdo má o tuto péči zájem. Nicméně je potřeba vyvarovat se mykózy nehtů apod., neboť případné spory se velice snadno šíří, a taková chodidla je nejprve potřeba podrobit léčbě na kožním oddělení. Pokud o mykóze nevíte, budu Vás o ní informovat při první návštěvě a doporučím Vám další postup, ale v takovém případě, bohužel, nebude možné pedikúru provést.

P-shine, modeláž a pedikúra?

    Není to sice příliš rozšířené, nicméně lze provést obě techniky (P-shine,modeláž) i na nehtech chodidel. 

    Působení metody P-shine je stejné jako na nehtech rukou - jde tedy především o výživu nehtového lůžka a následný růst kvality nehtů.

    Modeláž je pak využívána především v letním období, kdy se ženy rády chlubí odhalenýma nohama, ke kterým jistě patří také upravené nehty. Díky modeláži, respektive spíše pouze potažení přírodního nehtu gelem, vydrží zdobení nehtů o mnoho déle a péče o ně je snížena na minimum.

Jak se provádí a k čemu slouží parafínový zábal?

 

Parafín

    Parafin je speciální vosk, který má jednak schopnost zadržovat teplo, a jednak je obohacen o vitamín E. Používá se k léčebným i kosmetickým účelům. Dá se aplikovat jako zábal na ruce, na nohy, ale také na záda atd.

 

Parafínový zábal na ruce

    Před parafínovým zábalem se ruce očistí, je vhodné aplikovat peeling na ruce, který odstraní šupinky staré kůže. Poté se dlaně několikrát ponoří až po zápěstí do lázně s teplým parafínem (při teplotě 50-60°C) nebo se parafín nanese štětcem na ruce. Vosk přilne na pokožku a ihned na vzduchu tuhne. Na ruce se natáhnou igelitové rukavice a froté návleky (teplo se déle udrží)  a parafín se nechá působit 15-20 minut. Pak se z pokožky lehce stáhne a nanese se na ni výživný krém.

 

 Účinky parafinových zábalů

- zdravotní i estetické

- prohřívá, vyživuje, zjemňuje a vypíná pokožku

- zvyšuje prokrvení pokožky - lépe pak absorbuje minerály obsažené v parafínu

- prohřívá svaly, uvolňuje ztuhlé klouby

- zvyšuje krevní oběh a otevírá póry

- odstraní suché šupinky kůže a zbaví ruce odumřelých buněk

- zpevní a ošetří nehty a jejich okolí

- působí i na nervovou soustavu - příjemná relaxace

 

Použití parafínu

- hrubá, suchá nebo popraskaná pokožka rukou

- unavené a namáhané ruce

- bolesti kloubů, artróza, revmatismus

- vhodné v zimě, kdy je pokožka více vysušená

 

 

 

 

 

 

 

Ptejte se...

Datum: 03.05.2009

Vložil: Alena

Titulek: odstranění umělých nehtů

Dobrý den,
máte uvedeno, že umělé nehty i odstraníte. Zajímalo by mě, jak pak bude vypadat můj nehet? Děkuji, A.

Datum: 03.05.2009

Vložil: Romča M.

Titulek: Re: odstranění umělých nehtů

Dobrý den. Nehty se odbrušují pilníkem nebo bruskou, ale není to nic drastického, ani to nebolí. Nehet je pak ale slabý a vyžaduje trošku větší péči. Nicméně ze zkušenosti vím, že nehet pak může narůst kvalitnější a silnější. Každopádně bych Vám radila, abyste si je nestrhávala nebo tak, protože může dojít k bolestivému zatržení.

Vyhledávání